Alexandru Rafila, Ministrul Sănătăţii, vizita la Spitalul Judeţean de Urgenţă Bacău

Ministrul Sanatatii – Domnul doctor Alexandru Rafila a vizitat astazi , la invitatia Consiliului Judetean Bacau, unitatea noastra spitaliceasca, cu ocazia inaugurarii heliportului.
Vizita a inclus si Compartimentul de Radioterapie, trecandu-se in revista extinderea acestui compartiment, unde sunt functionale in acest moment doua acceleratoare liniare si a vizat si noua locatie a Unitatii de Primire Urgente de la parterul Spitalului Municipal Bacau.
Din delegatie au facut parte : Ministrul Sanatatii – d-nul dr. Alexandru Rafila, eurodeputatul Dragos Benea, prefectul judetului Bacau – domnul Lucian Bogdanel, presedintele Consiliului Judetean Bacau – d-nul Valentin Ivancea, Presedintele ANDIS – d-nul Adrian Popa si senator dr.  Bianca Purcarin.